By cieszyć się zdrowym i pięknym uśmiechem, należy dbać nie tylko o higienę zębów, ale także całej jamy ustnej. W naszych gabinetach stomatologicznych plan profilaktyczno-leczniczy ustanawiany jest indywidualnie dla każdego z pacjentów. Nasi lekarze oraz higienistki stomatologiczne poinformują Państwa o sposobach właściwej higieny jamy ustnej i metodach zapobiegania próchnicy.

Należy pamiętać o regularnych wizytach, na których wykonywane są profesjonalne zabiegi higieniczne mające wpływ na zachowanie zdrowych zębów, dziąseł oraz ogólny stan zdrowia.

Zabiegi takie w naszej przychodni wykonują lekarze oraz higienistki. Gabinety stomatologiczne wyposażone są w najnowsze urządzenia ultradźwiękowe oraz piaskarki do zdejmowania kamienia i osadu nazębnego. Wizyta taka powinna skończyć się zabezpieczeniem zębów lakierem fluorkowym. Konsekwencją zaniedbania higieny jamy ustnej mogą być stany zapalne dziąseł, paradontoza czy nadwrażliwość szyjek.

 

 

 • Sprawdź czy znasz sposoby zapobiegania próchnicy

   • Utrzymanie właściwej higieny jamy ustnej
    Zęby należy myć po każdym posiłku odpowiednią dla każdego pacjenta metodą stosując pastę zawierającą fluor i własną szczoteczkę. Wymiana szczoteczki powinna odbywać minimum co 3 miesiące. Oczyszczanie powierzchni trudno dostępnych, międzyzębowych odbywa się za pomocą nici dentystycznych i wykałaczek. Można stosować także szczoteczki elektryczne, które dzięki zastosowaniu wibracji łatwiej docierają do przestrzeni międzyzębowych. Polecane są one szczególnie dzieciom, które myją zęby za krótko i niedokładnie. Na rynku dostępne są także wodne irygatory, które stanowią uzupełnienie codziennej higieny jamy ustnej. Polecane są one szczególnie osobom z chorobami przyzębia, pracami protetycznymi, czy w trakcie leczenia ortodontycznego. Delikatny wodny masaż dziąseł z zastosowaniem odpowiedniego płynu wpływa na szybszy okres gojenia oraz lepszą „kondycję” dziąseł.
   • Przestrzeganie odpowiedniej diety
    Prawidłowa różnorodna dieta bogata w pełnowartościowe białka, w składniki mineralne takie fluor i wapń oraz witaminy A, E i D wpływa na prawidłowe kształtowanie się zawiązków zębów i ich rozwój.
    Do produktów najbardziej próchnicotwórczych należą te, które zawierają cukry proste, glukozę i fruktozę. Negatywne działanie produktów spożywczych na zęby wynika także z ich konsystencji oraz częstości i pory spożywania. Należy zwrócić uwagę na „cukry ukryte” zawarte w takich produktach jak płatki śniadaniowe, chrupki, suchary, chipsy, jogurty owocowe, soki i napoje kolorowe. Produkty te długo zalegają w jamie ustnej i zostają rozłożone do próchnicotwórczych cukrów prostych.
   • Wykorzystanie kariostatycznego działania fluoru
    Fluor jest pierwiastkiem chemicznym wykorzystywanym w zapobieganiu i leczeniu próchnicy. Powoduje on wzmocnienie szkliwa oraz wykazuje własności bakteriostatyczne. Źródłem fluoru może być woda pitna, sól spożywcza, specjalne tabletki. Najbardziej popularną metodą dostarczania fluoru są pasty do zębów, które mogą być stosowane już mniej więcej od 8 roku życia. W gabinecie stomatologicznym stosuje się profesjonalne preparaty zawierające duże stężenia fluoru takie jak lakiery i żele fluorkowe. Wskazaniem do ich stosowania jest ryzyko próchnicy, złe nawyki dietetyczne, noszenie aparatów ortodontycznych, obecność próchnicy początkowej oraz nadwrażliwość zębów.
   • Zabezpieczenie zębów warstwami izolacyjnymi (lakowanie, poszerzone lakowanie)
    Próchnica powierzchni zgryzowych zębów trzonowych i przedtrzonowych stanowi poważny problem ze względu na obecność wąskich szczelin i bruzd. Zalegają w nich bakterie, które przyczyniają się do rozwoju próchnicy. Odpowiednie poszerzenie bruzd oraz zalanie ich lakiem zabezpiecza zęby przed próchnicą. Metody te stosuje się u dzieci po wyrżnięciu się pierwszych zębów trzonowych stałych.
 • Domowa higiena jamy ustnej

   • Co to jest?
    Domowa higiena jamy ustnej polega na regularnym usuwaniu płytki nazębnej przez szczotkowanie i nitkowanie zębów. Jej uzupełnieniem jest stosowanie płukanek zwierających fluor. Należy także pamiętać o regularnych wizytach kontrolnych u dentysty.
   • Kiedy z tego skorzystać?
    Utrzymywanie właściwej higieny jamy ustnej to jedna z najważniejszych rzeczy, którą możesz zrobić, aby chronić zęby i dziąsła oraz zadbać o zdrowie jamy ustnej.
   • Ważne fakty:
    Zaleca się szczotkowanie zębów co najmniej dwa razy dziennie pastą z fluorem oraz oczyszczanie przestrzeni między zębowych za pomocą nitki dentystycznej lub używanie irygatora. W utrzymaniu prawidłowej higieny jamy ustnej pomagają także płukanki zawierające fluor. Podczas wizyty kontrolnej u stomatologa lub wizyty higienizacyjnej możesz poprosić o dobranie szczoteczki, pasty i innych akcesoriów odpowiednich do Twoich potrzeb.
 • Profesjonalna higienizacja

   • Co to jest?
    Profesjonalne zabiegi higienizacyjne obejmują: usunięcie złogów nazębnych (kamienia nazębnego),  wypolerowanie osadów lub usunięcie ich za pomocą zabiegu piaskowania oraz aplikację preparatów fluorowych. To doskonała metoda zapobiegania takim problemom jak próchnica zębów oraz zapalenie dziąseł.
   • Kiedy z tego skorzystać?
    Zaleca się, aby kontrolować i oczyszczać zęby w gabinecie najlepiej raz na 6 miesięcy.
   • Ważne fakty:
    Zdrowie jamy ustnej pozostaje w bezpośrednim związku ze zdrowiem ogólnym. Zapalenia dziąseł i przyzębia (tkanek otaczających ząb i utrzymujących go w kości), zwiększają ryzyko wystąpienia cukrzycy, miażdżycy, udaru mózgu, chorób sercowo-naczyniowych, przedwczesnego porodu, niskiej wagi urodzeniowej, raka trzustki, choroby Parkinsona czy choroby Alzheimera.
 • Wybielanie zębów

   • Co to jest?
    Wybielanie zębów to metoda całkowicie bezpieczna dla szkliwa i skuteczna, która pozwala na rozjaśnienie zębów oraz usunięcie nieestetycznych przebarwień poprzez utlenienie barwników występujących w zębinie (zębina to główny budulec zęba – twarda tkanka znajdująca się bezpośrednio pod warstwą szkliwa). Dzięki temu zabiegowi zęby zyskują jaśniejszy kolor. Istnieją dwie metody wybielania: (1) wybielanie gabinetowe – często jedno seansowe – z wykorzystaniem żelu wybielającego aktywowanego specjalną lampą oraz (2) wybielanie domowe z użyciem żelu aplikowanego do specjalnych nakładek na zęby (o niższym stężeniu niż stosowany w gabinecie przez lekarza), które pacjent samodzielnie stosuje przez kilkanaście dni w domu.
   • Kiedy z tego skorzystać?
    Wybielanie zębów może być dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem, jeśli Twoje zęby są przebarwione lub  nie jesteś zadowolony z ich koloru i chcesz rozjaśnić lub poprawić estetykę uśmiechu.
   • Ważne fakty:
    Procedura wybielania zębów to skuteczna i bezpieczna metoda rozjaśnienia Twoich zębów. Podczas wybielania zębów może wystąpić przejściowa nadwrażliwość zębiny, która ustępuje po zakończeniu procesu wybielania. Twój lekarz poleci Ci dodatkowo preparaty zmniejszające nadwrażliwość w tym okresie.
    Efekt wybielania oraz czas potrzebny do osiągnięcia rozjaśnienia zębów może zależeć od rodzaju i nasilenia przebarwień.
    Należy pamiętać, że wypełnienia oraz odbudowy protetyczne (np. licówki, korony) nie ulegają wybieleniu. Dlatego też po zabiegu wybielania może być konieczna wymiana wypełnienia na jaśniejsze. Efekt wybielania utrzymuje się nawet do ok. 24 miesięcy i aby podtrzymać jego efekty wskazane jest powtórzenie zabiegu po upływie tego czasu.
   • Sylc to w 100% sproszkowane szkło bioaktywne.
    Proces piaskowania powierzchni zęba przy pomocy Sylc pozwala na zamknięcie kanalików zębinowych i przynosi natychmiastową ulgę pacjentom cierpiącym na nadwrażliwość. Zapewnia mineralizację i odbudowę szkliwa.
    Zmniejszenie nadwrażliwości zębów podczas:
         – spożywania gorących / zimnych napoi i posiłków,
         – wybielania,
         – profilaktycznego czyszczenia.
    Odbudowa zębiny i szkliwa:
         – zapewnia mineralizację,
         – brak reakcji uczuleniowej na dwuwęglan sodu.
    Usuwa przebarwieni:
         – podczas czyszczenia i usuwania przebarwień zewnętrznych i osadów,
         – podczas czyszczenia wokół aparatów ortodontycznych,
         – naturalnie rozjaśnia zęby.

 

NASZE HIGIENISTKI

Aneta Dawidziuk

Jestem absolwentką Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego na kierunkach higiena stomatologiczna oraz zdrowie publiczne. Swoją praktykę w gabinecie stomatologicznym rozpoczęłam już na pierwszym roku studiów, gdzie pod okiem wybitnych specjalistów z różnych dziedzin stomatologii zdobyłam wiedzę i doświadczenie.

W pracy zajmuję się wykonywaniem profesjonalnych zabiegów higienizacyjnych – usuwanie kamienia nazębnego, piaskowanie i fluoryzacja, ale również udzielam Pacjentom instruktażu odnośnie indywidualnej higieny jamy ustnej w domu. Uczestniczę w kompleksowym leczeniu Pacjentów wykonując higienizację przedzabiegową, a także przeprowadzając okresowe zabiegi higienizacyjne.

„Zależy mi na tym, aby traktować innych, tak jak sama chciałabym być traktowana. Zawsze staram się, by Pacjent w trakcie wizyty czuł się komfortowo pod każdym względem.”

Umów się na wizytę →

Maria Michajluniów

Jestem dyplomowaną higienistką stomatologiczna, absolwentką Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Kiedy kilka lat temu odkryłam swoje zainteresowanie stomatologią, to od tego czasu czynnie uczestniczę w pracy z lekarzami oraz podnoszę swoje kwalifikacje w zawodzie. Ukończyłam między innymi profesjonalny kurs higieny jamy ustnej. Bardzo lubię pomagać pacjentom w doborze odpowiednich narzędzi do dbania o prawidłową higienę jamy ustnej oraz sprawdzać ich postępy podczas okresowych wizyt.

Asystuję podczas wielu zabiegów chirurgicznych oraz protetycznych przygotowując pacjentów do nich i kontrolując efekty leczenia stomatologicznego. Poza pracą, uwielbia gotować, czytać i grać w gry planszowe.

Umów się na wizytę →

Cennik

 • Higiena i profilaktyka

  Profilaktyka i higiena

  Lakierowanie – fluor protector/ pianka/ Duraphat

  100 zł

  Lakowanie bruzd – jeden ząb

  80 zł

  Lapisowanie zębów – jedna wizyta

  80 zł

  Leczenie nadwrażliwości, odbudowa szkliwa i zębiny, usuwanie przebarwień preparatem SYLC

  130 zł

  Piaskowanie – usunięcie osadu

  100 zł

  Piaskowanie premium SYLC – usunięcie osadu

  130 zł

  Remineralizacja preparat ICOM – jeden ząb

  100 zł

  Scaling – usunięcie kamienia

  120 zł

  Scaling + piaskowanie + płukanie kieszonek+ fluoryzacja

  250 zł

  Scaling + piaskowanie premium SYLC + płukanie kieszonek+ fluoryzacja

  300 zł

  Scaling lub piaskowanie + płukanie kieszonek + fluoryzacja

  200 zł
 • Higiena i profilaktyka

  Profilaktyka i higiena

  Lakierowanie – fluor protector/ pianka/ Duraphat

  100 zł

  Lakowanie bruzd – jeden ząb

  80 zł

  Lapisowanie zębów – jedna wizyta

  80 zł

  Leczenie nadwrażliwości, odbudowa szkliwa i zębiny, usuwanie przebarwień preparatem SYLC

  160 zł

  Piaskowanie – usunięcie osadu

  100 zł

  Piaskowanie premium SYLC – usunięcie osadu

  160 zł

  Remineralizacja preparat ICOM – jeden ząb

  100 zł

  Scaling – usunięcie kamienia

  140 zł

  Scaling + piaskowanie + płukanie kieszonek + fluoryzacja

  300 zł

  Scaling + piaskowanie premium SYLC + płukanie kieszonek+ fluoryzacja

  350 zł

  Scaling lub piaskowanie + płukanie kieszonek + fluoryzacja

  200 zł
 • Higiena i profilaktyka

  Profilaktyka i higiena

  Lakierowanie – fluor protector/ pianka/ Duraphat

  100 zł

  Lakowanie bruzd – jeden ząb

  80 zł

  Lapisowanie zębów – jedna wizyta

  80 zł

  Leczenie nadwrażliwości, odbudowa szkliwa i zębiny, usuwanie przebarwień preparatem SYLC

  130 zł

  Piaskowanie – usunięcie osadu

  100 zł

  Piaskowanie premium SYLC – usunięcie osadu

  130 zł

  Remineralizacja preparat ICOM – jeden ząb

  100 zł

  Scaling – usunięcie kamienia

  120 zł

  Scaling + piaskowanie + płukanie kieszonek+ fluoryzacja

  250 zł

  Scaling + piaskowanie premium SYLC + płukanie kieszonek+ fluoryzacja

  300 zł

  Scaling lub piaskowanie + płukanie kieszonek + fluoryzacja

  200 zł

Wybrane pozycje z cennika stomatologicznego

Powyż­szy cen­nik ma cha­rak­ter wyłącz­nie infor­ma­cyjny i rekla­mowy. Infor­ma­cje w nim zawarte nie są praw­nie wią­żące i nie sta­no­wią oferty han­dlo­wej w rozu­mie­niu art. 66 § 1 Kodeksu cywil­nego. Przy­chodnia Amo­dent nie ponosi odpo­wie­dzial­no­ści za ich dokład­ność, kom­plet­ność i spo­sób wyko­rzy­sta­nia.
Cen­nika tego nie należy wyko­rzy­sty­wać ani opie­rać się na nim w zastęp­stwie infor­ma­cji dostęp­nych u leka­rzy Przy­chodni Amo­dent. Tylko leka­rze Przy­chodni Amo­dent mogą udzie­lić peł­nej i rze­tel­nej infor­ma­cji na temat zakresu oraz kosztu lecze­nia. Nie każdy przy­pa­dek kli­niczny można ująć w cen­niku.
Przy­chodnia Amo­dent zastrzega sobie prawo wpro­wa­dza­nia zmian w niniej­szym cen­niku w dowol­nym cza­sie i bez uprze­dze­nia. Wszel­kie znaki towa­rowe, logo, znaki usłu­gowe, itp. zawarte w niniej­szym cen­niku sta­no­wią wła­sność inte­lek­tu­alną Przy­chodni Amo­dent lub osób trze­cich. Ich uży­wa­nie, kopio­wa­nie i/lub roz­po­wszech­nia­nie bez uprzed­niej zgody wła­ści­wego podmiotu jest nie­do­zwo­lone.

Cennik zatwierdzony przez Dyrekcję AMODENT

Obowiązuje od 2021.04.01