Najczęstsze pytania
Wizyta
-
Czy jeśli źle się czuję, mam silne ból, temperaturę to czy mam zagwarantowane, że zawsze odbędzie się wizyta u Lekarza POZ?
Przychodnia AMODENT nie pełni funkcji podmiotu leczniczego działającego w trybie ostrego dyżuru. Jeśli sytuacja nie zagraża życiu Pacjenta, lekarz ma prawo odmówić przyjęcia pacjenta i skierować go do jednej z jednostek pełniących ostry dyżur. W pierwszej kolejności zawsze są przyjmowani Pacjenci umówieni na wizytę. W przypadkach kiedy sytuacja jest naprawdę poważna, należy wezwać pogotowie, a nie zgłaszać się do placówki na własną rękę.
-
Czy mogę wykonać bezpłatnie badanie np. USG, EKG., Holter EKG., zdjęcie RTG., jeśli posiadam skierowanie od lekarza z innej placówki medycznej niż Przychodnia Amodent?
Nie, Przychodnia Amodent nie ma podpisanej umowy z żadnym innym świadczeniodawcą na realizację takich usług. Badania bezpłatnie są wykonywane wyłącznie dla naszych Pacjentów ze skierowaniem od lekarzy zatrudnionych w Przychodni Amodent.
-
Czy jeśli mam silny ból zęba, to czy mam pewność, że zawsze odbędzie się wizyta u lekarza stomatologa?
Przychodnia Amodent nie pełni funkcji podmiotu leczniczego działającego w trybie ostrego dyżuru stomatologicznego. Jeśli sytuacja nie zagraża życiu Pacjenta, lekarz ma prawo odmówić przyjęcia pacjenta i skierować go do jednej z jednostek pełniących ostry dyżur.
-
Czy jeśli skończyły mi się leki, a nie mam nowej recepty, zostanie mi ona wystawiona od ręki?
Jeśli lekarz ma umówionych Pacjentów, to w pierwszej kolejności realizuje wizyty planowe. Można wypełnić formularz na nową receptę i zostawić go na rejestracji. W uzasadnionych przypadkach lekarz może odmówić wystawienia recepty bez wizyty lekarskiej. Należy pamiętać, żeby zgłosić się wcześniej, a nie w ostatniej chwili.
-
Czy lekarz może odmówić mi leczenia?
Jeśli leczenie jest niezgodne ze sztuką lekarską lub może wpłynąć negatywne na stan zdrowia Pacjenta lekarz może odmówić leczenia.
-
Czy jeśli nie wykonam badań dodatkowych zleconych przez lekarza, lekarz może odmówić mi leczenia?
Lekarz kieruje Pacjenta na badania dodatkowe (RTG., USG i inne) w celu zebrania szerszej informacji o stanie zdrowia Pacjenta. Jeśli lekarz nie ma pewności co do diagnozy, może odmówić leczenia. Zła diagnoza i złe leczenie mogłoby zaszkodzić Pacjentowi, dlatego w wielu przypadkach rozszerzona diagnostyka jest konieczna.