ISO 9001:2008
Umów wizytę Przychodnia URSUS Przychodnia SKOROSZE Przychodnia PIASTÓWCentrum Rehabilitacji

Strona główna >> Zakres usług >> Stomatologia zachowawcza >> Stomatologia zachowawcza

Główną  przyczyną chorób zębów jest próchnica, która dotyka ludzi w każdym wieku. Jest to choroba, którą wywołują bakterie znajdujące się w jamie ustnej. Po spożyciu pokarmów (głównie węglowodanów) obniża się pH i bakterie zaczynają wytwarzać kwasy, które rozpuszczają szkliwo naszych zębów. W ten sposób powstaje ognisko próchnicy, które nieleczone zawczasu ulega powiększeniu. Jeśli bakterie dojdą do komory zęba powstaje zapalenie miazgi i staje się konieczne kanałowe leczenie zęba. Nieleczona próchnica doprowadza do utraty zęba oraz zapalenia tkanek otaczających ząb.
Dlatego tak ważne są regularne wizyty u stomatologa i leczenie próchnicy na jak najwcześniejszym etapie.

W naszej Przychodni wykorzystujemy najnowocześniejsze metody i materiały, które zyskały uznanie na całym świecie i są stosowane w najlepszych ośrodkach stomatologicznych. Dają one gwarancję nie tylko estetycznej odbudowy ale zapewniają odpowiednie zabezpiecznie przed nawrotem próchnicy w tym samym zębie. Stosowanie najlepszych materiałów daje możliwość jak najmniej traumatycznego opracowania zębów i zachowania zdrowej zębiny.

Chcąc zapewnić Państwu najwyższy standard usług, stworzyliśmy gabinety stomatologiczne wyposażone w najlepszy dostępny sprzęt. Do dyspozycji lekarzy pozostaje pracownia radiowizjografi (cyfrowe zdjęcia RTG), urządzenia do opracowywania i wypełniania kanałow zgodnie z nowymi trendami panującymi w światowej endodoncji. By sprostać ciągłemu postepowi w stomatologii, nasi lekarze uczestniczą w szkoleniach i międzynarodowych zjazdach dla specjalistów z danej dziedziny.

Czy powienienem zgłosić się do stomatologa?

Jeśli zauważyłeś jeden z wymienionych poniżej objawów nie zwlekaj i zgłoś się do lekarza stomatologa.

  • Ból zęba na ciepło/ zimno / na słodkie
  • Ból zęba przy nagryzaniu
  • Problemy z pełnym rozwarciem żuchwy
  • Nieprzyjemny zapach z ust
  • Wyczuwasz haczenie językiem lub przy stosowaniu nitki dentystycznej
  • Przebarwienie zęba
  • Rozchwianie zęba